Η ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ

IMG 20240125 142742

10 Πειραματικό Γυμνάσιο Καρδίτσας

Στις 7/11 ξεκίνησε ο όμιλος Πειραματικής Δημοσιογραφίας! Για πρώτη φορά στο σχολείο μας οι μαθητές και οι μαθήτριες από όλες τις τάξεις μαθαίνουν να γίνονται μικροί δημοσιογράφοι! Με την βοήθεια των εκπαιδευτικών Εύας-Ευαγγελίας Γεωργίου και Βασιλικής Βούλγαρη, οι μαθητές θα γράφουν άρθρα για να σας ενημερώνουν για διάφορα θέματα. Οι μαθητές που συμμετέχουν από την Α’ τάξη είναι οι: Αναστασία Αξιώτη, Σαββίνα Γαλούση, Μαρίζα Διανελλάκη, Ευθυμία Κραμαλίγκα, Κωνσταντίνα Κωνσταντινίδη, Καλλιόπη Μπισκανάκη, Ασπασία Νταρακλίτσα και Στέλλα-Μαίρη Φώτη.

Από τη Β’ τάξη είναι οι: Νεφέλη Μανώλη, Αναστασία Μασίκα, Όλγα Παγανού, Δημήτρης Παπακωνσταντίνου, Ελένη Ρογγανάκη, Γιώργος Σεδίκος, Χρυσηίδα Τάντου, Σωκράτης Τσιώνης και η Τρισεύγενη Φωτακοπούλου.
Από τη Γ’ τάξη είναι οι:Σιακάρα Αναστασία, Μαρίνα Τόρι και Τσιαφίτσα Μαρία.

Ελπίζουμε να επισκέπτεστε συχνά την ιστοσελίδα μας και να συνεχίζετε να μας υποστηρίζετε.

Οι συγγραφείς: Νταρακλίτσα Ασπασία
Μπισκανάκη Καλλιόπη